Алекс (Verhœven, #2) Pierre Lemaitre

ISBN:

Published:

339 pages


Description

Алекс (Verhœven, #2)  by  Pierre Lemaitre

Алекс (Verhœven, #2) by Pierre Lemaitre
| | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | 339 pages | ISBN: | 8.14 Mb

Во случаи со киднапирање, првите неколку часа се клучни. После тоа, малите шанси жртвата да се пронајде жива се претвораат во речиси непостоечки.Но оваа девојка не е обична жртва.И покрај тоа што прекрасната, силна и паметна Алекс Прево не е обичнаMoreВо случаи со киднапирање, првите неколку часа се клучни. После тоа, малите шанси жртвата да се пронајде жива се претвораат во речиси непостоечки.Но оваа девојка не е обична жртва.И покрај тоа што прекрасната, силна и паметна Алекс Прево не е обична девојка, нејзиното време истекува.

Таа е затворена, заробена во кафез кој виси на два метри од земја, изгладнета, претепана, оставена на милост и немилост на човекот кој сака да ја гледа како умира.Детективот Верховен нема ништо важно за да ја води истрагата: нема осомничен, нема трага, а и неговата надеж полека исчезнува.Сè што знаат е дека крупен човек киднапирал девојка на улица во Париз и ја пикнал во бело комбе. Никој не знае кој е киднаперот, никој не знае која е девојката, никој не ја пријавува за исчезната со денови...Енигмата за судбината на Алекс ќе го прогонува Верховен сè до горкиот, ужасен крај. А нема да помине долго време пред спасувањето на нејзиниот живот да стане негов најмал проблем.Со освојувањето на престижната награда Dagger за интернационален трилер, судиите рекоа: „Брилијантен трилер, напната трка помеѓу неколку паралелни приказни кои вџашуваат и шокираат кога најпосле се пресретнуваат.

Оригинал и напнат крај кој ги надминува очекувањата.“Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Алекс (Verhœven, #2)":


thesatoriteacompany.com

©2012-2015 | DMCA | Contact us